چگونه زیست شناسی بخوانیم؟

چگونه زیست شناسی بخوانیم؟ اگر دانش آموز رشته ی تجربی باشید ، بدون شک از اهمیت این درس در تعیین سرنوشت خود آگاه هستید. درس اصلی رشته ی تجربی که هر تست آن می تواند تعداد زیادی داوطلب را در رتبه ی کل شما جا به جا کند.
 اهمیت
ضریب درس زیست شناسی در کنکور سراسری تجربی برای زیر گروه یک و دو ۱۲ و سه و چهار و پنج ۶ می باشد و این موضوع یعنی کلیه ی علاقه مندان به رشته های علوم پزشکی و بیشتر رشته های تجربی باید کمر به همت بسته و با مطالعه ی مکرر و دقیق مباحث زیست شناسی بار خود را برای قبولی در رشته های مذکور ببندند.

در کنکور سراسری تعداد سوالات این درس ۵۰ومدت پاسخگویی ۳۶دقیقه است.دراین درس ۵۴تا۵۶ درصد سوالات کنکور ازدروس پایه و ۴۴تا۴۶ درصد ازدروس پیش دانشگاهی است.

و باید به این نکته هم توجه کنید که حتی اگه بقیه درسها را درصد متوسطی زده باشین ولی زیست رو با درصد خوبی زده باشین  تراز و رتبه ی خوبی رو کسب میکنید,من خودم چنین تجربه ای رو در کنکور داشتم و با زدن درصد زیست ۹۷ و در حالی که بقیه ی درس هامو حدودا ۵۵ زدم با رتبه ی یکی از دوستام که میانگین درسهاش ۷۰ بود و زیست رو ۶۵ زده حدودا ۱۴ رتبه فاصله داشتیم!پس این نشون میده که این درس چقد میتونه در آینده ی شما تاثیر گذار باشه.

روش مطالعه زیست شناسی کنکور برای موفقیت و کسب درصد مناسب از زبان علی نظیف بشنوید…

روش مطالعه زیست شناسی کنکور قسمت اول

روش مطالعه زیست شناسی کنکور قسمت دوم

روش مطالعه زیست شناسی کنکور قسمت سوم

روش مطالعه زیست شناسی کنکور قسمت چهارم

چگونه زیست شناسی بخوانیم؟

افزودن یک دیدگاه