همه چیز درباره کنکور هنر

همه چیز درباره کنکور هنر

همه چیز درباره کنکور هنر
برای مشاوره کنکور سراسری هنر ۹۷

از طریق کانل تلگرام Negaresh_elmi@ با ما در تماس باشید

مشاورین ما پاسخگوی شما هستند

گروه آزمایشی هنر جزء گروه هایی است که داوطلبان هر ۳  گروه آزمایشی ( علوم ریاضی ، علوم انسانی و علوم تجربی ) می توانند در کنکور آن شرکت کنند . تعداد زیادی از دانش آموزان به دلیل علاقه یا تغییر رشته تحصیلی در کنکور هنر شرکت می کنند .

برخلاف تصور بعضی افراد قبولی در کنکور سراسری هنر ۹۷ کاری ساده نیست که فقط علاقه زیاد و مطالعه دقیق موجب موفقیت در این آزمون شود . گروه هنر از تنوع رشته ی کمتری نسبت به سایر گروه ها برخوردار است . گروه آزمایشی هنر تفاوتی اساسی با سایر گروه های آزمایشی دارد . این تفاوت دو مرحله ای بودن کنکور هنر در بیشتر رشته ها است . یعنی بعضی از رشته های هنر علاوه بر آزمون تستی دارای آزمون عملی ( یا مصاحبه ) هم هستند . از رشته های پرمتقاضی این گروه آزمایشی می توان به سینما ، عکاسی ، چاپ ، صنایع دستی و مرمت و احیاء بناهای تاریخی اشاره کرد .
در ادامه به بررسی ثبت نام ، شرایط ، منابع ، دروس عمومی و دروس اختصاصی ، بررسی سوالات و برنامه ریزی کنکور سراسری هنر ۹۷ می پردازیم .

 

ثبت نام کنکور سراسری هنر ۹۷

در زمان نگارش این مقاله هنوز زمان دقیق ثبت نام کنکور سراسری هنر ۹۷ مشخص نشده است اما طبق روال سال های گذشته احتمالا ثبت نام کنکور هنر در بهمن ماه امکان پذیر است . داوطلبان در منوی سمت راست وب سایت سازمان سنجش با انتخاب خرید کارت اعتباری ، می توانند کارت ( کارت های ) اعتباری مورد نیاز خود را با توجه به تعداد کنکور هایی که قصد شرکت در آن را دارند خریداری کنند . در هنگام ثبت نام وارد کردن اطلاعات شخصی ( نام ، نام خانوادگی ، آدرس ، کد پستی و … ) و اطلاعات تحصیلی ( معدل دیپلم ، معدل پیش دانشگاهی و … ) فرد الزامی می باشد . در تاریخ اعلام شده توسط سنجش داوطلبان باید نسبت به دریافت کارت ورود به جلسه کنکور سراسری اقدام کنند . معمولا بعد از اتمام زمان ثبت نام مهلت مجددی برای جاماندگان ثبت نام تعیین می شود تا بتوانند در کنکور سراسری ۹۷ ثبت نام کنند . در نهایت پس از اتمام مراحل ثبت نام سیستم یک کد رهگیری به داوطلب می دهد که نگه داری آن تا پایان اعلام نتایج و انتخاب رشته کنکور هنر ۹۷ مورد نیاز است .
داوطلبان گروه آزمایشی هنر می توانند با ورود به سایت سازمان سنجش از زمان دریافت کارت ورود به جلسه آزمون تستی تا پایان تیرماه نسبت به انتخاب حداکثر دو مورد از رشته های دارای آزمون عملی و مصاحبه اقدام کنند . علاقه مندان به شرکت در آزمون عملی رشته های نیمه متمرکز از طریق لینک ویرایش کارت ، یک و یا حداکثر دو مجموعه از مجموعه رشته‌ های تحصیلی نیمه متمرکز را انتخاب می کنند .

آزمون عملی کنکور سراسری هنر ۹۷

کدرشته محل های ارائه شده در کنکور هنر ۹۷ به دو دسته ی رشته های متمرکز و نیمه متمرکز ( با آزمون عملی و مصاحبه ) تقسیم می شوند .
رشته های متمرکز رشته هایی هستند که پذیرش صرفاً با رتبه داوطلب صورت می گیرد و آزمون عملی یا مصاحبه ندارد . مانند سینما ، صنایع دستی ، چاپ و … اما رشته های نیمه متمرکز رشته هایی هستند که علاوه بر رتبه ، آزمون عملی یا مصاحبه نیز در پذیرش تاثیر گذار است . در مصاحبه ، داوطلب باید به داوران ثابت کند که توانایی تحصیل در رشته مورد علاقه اش را دارد . رشته های نیمه متمرکز مانند : گرافیک ، طراحی صنعتی ، مجسمه سازی ، نقاشی ، ادبیات نمایشی و… آزمون عملی دارند .

داوطلبانی از گروه هنر می توانند برای شرکت در آزمون عملی شرکت کنند که در زمان پرینت کارت شرکت در کنکور سراسری علاقه مندی خود را برای شرکت در رشته های دارای آزمون عملی اعلام کنند ، همچنین داوطلبان باید در بازه زمانی مشخص شده نسبت به پرداخت هزینه آزمون عملی و مصاحبه حضوری اقدام کنند .

اگر دانش آموزی در انتخاب رشته ی کنکور سراسری خود هم از بین کدرشته محل های متمرکز و هم از بین کدرشته محل های نیمه متمرکز انتخاب کرده باشد ، باید در صورت قبولی در کدرشته محل متمرکز ، به دانشگاه مراجعه و ثبت نام کند و منتظر جواب نهایی آزمون باشد . گزینش نهایی بر اساس نمره کسب شده در کنکور به همراه نتایج مرحله دوم صورت می پذیرد . دانش آموزانی که در کدرشته محل های نیمه متمرکز قبول می شوند می توانند از بهمن ماه همان سال شروع به تحصیل کنند .
نکته مهم : اگر داوطلبی در جلسه مصاحبه یا آزمون عملی رشته های نیمه متمرکز شرکت نکند ، می تواند در رشته ی متمرکزی که پذیرفته شده است ادامه تحصیل دهد اما در صورتی که در جلسه مصاحبه یا آزمون عملی شرکت کند و بعد از قبولی در رشته نیمه متمرکز قصد انصراف از تحصیل در رشته نیمه متمرکز را داشته باشد ، امکان تحصیل در رشته متمرکز پذیرفته شده را ندارد و محروم می شود .

شایان ذکر است که آزمون عملی رشته‌ های تحصیلی ادبیات نمایشی ، مجسمه‌ سازی ، موسیقی ایرانی و جهانی ، کتابت و نگارگری ، آهنگسازی ، بازیگری ( کارگردانی ) ، طراحی صحنه ، نمایش عروسکی و عکاسی منحصراً در شهر تهران برگزار خواهد شد .

دروس عمومی و اختصاصی کنکور سراسری هنر ۹۷

سوالات عمومی کنکور سراسری هنر ۹۷ از دروس ادبیات فارسی ، زبان عربی ، معارف اسلامی ( دین و زندگی ) و زبان خارجی طرح می شوند . در ادامه به ضرایب آن ها اشاره می کنیم :

 

مواد آزمون عمومی و ضرایب آن برای تمامی گروه های آزمایشی در کنکور ۹۷
مواد امتحانی ضرایب
زبان و ادبیات فارسی ۴
زبان عربی ۲
فرهنگ و معارف اسلامی ۳
زبان خارجه ۲

اگر داوطلب اقلیت های مذهبی قصد پاسخ دهی به سوالات معارف غیراسلام ( کلیمی ، زرتشتی و مسیحی ) به جای معارف اسلامی ( دین و زندگی ) را دارد ، می توانند با علامت زدن گزینه مربوط به آن در هنگام ثبت نام اینترنتی ، به سوالات آن پاسخ دهد .
داوطلبان کنکور ۹۷ می توانند در حین ثبت نام اینترنتی ، یکی از زبان های روسی ، آلمانی ، فرانسوی و ایتالیایی را به جای زبان انگلیسی انتخاب کنند . این زبان باید با زبان درس اختصاصی یکی باشد .
سوالات اختصاصی کنکور هنر ۹۷ با توجه به هر زیرگروه دارای ضریب خاصی هستند که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم :

مواد آزمون اختصاصی و ضرایب آن برای گروه آزمایشی هنر در کنکور ۹۷
مواد امتحانی ضرایب دروس به تفکیک زیرگروه‌های آزمایشی
زیرگروه ۱ زیرگروه ۲ زیرگروه ۳ زیرگروه ۴ زیرگروه ۵
 درک عمومی هنر ۴ ۳ ۳ ۳ ۳
 درک عمومی ریاضی- فیزیک ۱ ۳ ۱ ۱ ۱
 ترسیم فنی ۱ ۲ ۲ ۱ ۱
 خلاقیت تصویری و تجسمی ۴ ۴ ۲ ۲ ۱
 خلاقیت نمایشی ۱ ۱ ۱ ۴ ۱
 خلاقیت موسیقی ۱ ۱ ۱ ۱ ۴
خواص مواد ۱ ۱ ۱ ۱ ۱

امتحان عملی برای رشته‌های نیمه متمرکز نیز دارای ضرایب خاصی هستند که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم :

ضرایب امتحان عملی برای رشته‌های نیمه متمرکز گرایش هنر
نام رشته ضرایب
ارتباط تصویری، نقاشی، هنرهای تجسمی و طراحی پارچه و طراحی لباس ۴
مجسمه‌سازی ۴
طراحی صنعتی ۴
نمایش ۴
ساز ایرانی، ساز جهانی و موسیقی نظامی ۶
آهنگسازی ۴

کنکور هنر شامل پنج زیر گروه است. در هر کدام از این زیر گروه ها ، دروس مشخصی از اهمیت بیشتری برخوردار است که با توجه به رشته مورد علاقه داوطلب باید مورد توجه قرار بگیرد.  در زیر رشته های مربوط به هر زیرگروه را ذکر کرده ایم  :

زیرگروه‌های آزمایشی مجموعه رشته‌هایی که دروس امتحانی آن‌ها دارای ضرایب یکسان می‌باشند
زیرگروه ۱ ارتباط تصویری، چاپ، صنایع دستی، طراحی پارچه، طراحی لباس، عکاسی، کاردانی آموزش‌ هنرهای تجسمی، کاردانی علمی‌‌کاربردی عکاسی خبری، کاردانی علمی‌کاربردی فرش دستباف، کاردانی علمی‌کاربردی گرافیک، کاردانی هنرهای تجسمی، کاردانی هنرهای سنتی، کارشناسی فرش، کتابت و نگارگری، مجسمه‌سازی، نقاشی، هنرهای تجسمی، هنرهای صناعی.
زیرگروه ۲ باستان‌شناسی، طراحی صنعتی، علوم اجتماعی (گرایش امنیت ملی)، علوم سیاسی (گرایش‌های امنیت ملی و مطالعات امنیتی)، کاردانی صنایع دستی، کاردانی علمی‌کاربردی طراحی صنعتی، مدیریت فرهنگی‌ هنری، مرمت و احیای بناهای تاریخی، هنر اسلامی.
زیرگروه ۳ کاردانی باستان‌شناسی، کاردانی حفاظت و مرمت آثار تاریخی، کاردانی حفاظت و مرمت بناهای تاریخی، کاردانی راهنمای موز‌ه‌ها و بناهای تاریخی، کاردانی موزه‌داری، مردم‌شناسی، مرمت آثار تاریخی، موزه‌داری.
زیرگروه ۴ تلویزیون و هنرهای دیجیتالی، تولید سیما، سینما، کاردانی هنرهای نمایشی، کارگردانی تلویزیون، نمایش.
زیرگروه ۵ موسیقی نظامی، نوازندگی موسیقی ایران، نوازندگی موسیقی جهانی.

درصد دروس ذکر شده بالا در کارنامه اولیه ذکر می شود و داوطلبان می توانند درصد های خود را مشاهده نمایند . کارنامه قسمت های مختلفی دارد که اطلاع از همه قسمت های آن ضروری می باشد . توضیحات کارنامه به صورت کاملا مفصل در مقاله توضیحات کارنامه کنکور سراسریتشریح شده است .

بررسی سوالات کنکور سراسری هنر ۹۷

دفترچه عمومی شامل ۱۰۰ تست ۴ گزینه ای می باشد .  مدت زمان پاسخ گویی به سوالات این دفترچه ۷۵ دقیقه می باشد .

 

اطلاعات دفترچه عمومی کنکور سراسری زبان ۹۷
نام درس شماره سوالات مدت زمان پاسخگویی
زبان و ادبیات فارسی ۱ تا ۲۵ ۱۸ دقیقه
زبان عربی ۲۶ تا ۵۰ ۲۰ دقیقه
فرهنگ و معارف اسلامی ۵۱ تا ۷۵ ۱۷ دقیقه
زبان انگلیسی ۷۶ تا ۱۰۰ ۲۰ دقیقه

دفترچه اختصاصی شامل ۱۶۰ تست ۴ گزینه ای می باشد .  مدت زمان پاسخ گویی به سوالات این دفترچه ۱۶۵ دقیقه می باشد .

اطلاعات دفترچه اختصاصی کنکور سراسری هنر ۹۷
نام درس شماره سوالات مدت زمان پاسخگویی
درک عمومی هنر ۱۰۱ تا ۱۳۰ ۲۵ دقیقه
درک عمومی ریاضی – فیزیک ۱۳۱ تا ۱۶۰ ۴۰ دقیقه
ترسیم فنی ۱۶۱ تا ۱۸۰ ۲۶ دقیقه
خلاقیت تصویری و تجسمی ۱۸۱ تا ۲۰۰ ۲۴ دقیقه
خلاقیت نمایشی ۲۰۱ تا ۲۲۰ ۱۳ دقیقه
خلاقیت موسیقی ۲۲۱ تا ۲۴۰ ۲۰ دقیقه
خواص مواد ۲۴۱ تا ۲۶۰ ۱۷ دقیقه

در کل ۲۶۰  تست در کنکور سراسری هنر ۹۷ وجود دارد و مدت زمان کل کنکور ۴ ساعت می باشد . نکته قابل توجه این است که به ازای هر ۳ جواب ناصحیح یک جواب صحیح از بین می رود .  

منابع پیشنهادی

نام درس منابع درسی منابع مطالعاتی آزاد
درک عمومی هنر کتب سه سال هنرستان

تاریخ هنر جهان: رشته‌ی گرافیک (چاپ ۱۳۹۳)

تاریخ هنر ایران: رشته‌ی گرافیک(چاپ ۱۳۹۳)

خوشنویسی: رشته‌ی گرافیک و نقشه‌کشی معماری (چاپ۱۳۹۳)

آشنایی با بناهای تاریخی: رشته‌ی نقشه‌کشی معماری (چاپ۱۳۹۳)

پایه و اصول صفحه‌آرایی: گروه تحصیلی هنر (چاپ۱۳۹۳)

عکاسی (۱): رشته‌ی گرافیک (چاپ۱۳۹۲)

عکاسی (۲): رشته‌ی گرافیک (چاپ ۱۳۹۳)

آشنایی با مکاتب نقاشی: رشته‌های نقاشی و هنر (چاپ ۱۳۹۳)

آشنایی با صنایع دستی‌ ایران ۱: رشته‌ی صنایع دستی (چاپ ۱۳۹۲ )

کارگاه طراحی نقوش سنتی ۱: رشته‌‌ی صنایع دستی و چاپ دستی (چاپ ۱۳۹۲ )

کتب نیم‌سال اول سال چهارم هنر

سیر هنر در تاریخ (۱) (چاپ ۱۳۹۴ )

آشنایی با میراث هنری و فرهنگی ایران (چاپ ۱۳۹۴ )

هنر و ادب فارسی (چاپ ۱۳۹۴ )

کتب نیم‌سال دوم سال چهارم  هنر

سیر هنر در تاریخ (۲) (چاپ ۱۳۹۴ )

آشنایی با رشته‌های مختلف هنری(چاپ ۱۳۹۴ )

آموزش درک عمومی هنر (هیأت مؤلفین) – «کتاب سبز» کانون فرهنگی آموزش

تست‌های طبقه‌بندی‌شده‌ی درک عمومی هنر (هیأت مولفین) – (بر مبنای منابع جدید معرفی شده‌ی سازمان سنجش) «کتاب آبی» کانون فرهنگی آموزش

مجموعه کتاب‌های «هفت‌کنکور» کانون فرهنگی آموزش

هنر در گذر زمان (هلن گاردنر)

معماری ایران (ابهام پوپ)

تاریخ هنر (گمبریج)

خلاصه‌ی تاریخ هنر (پرویز مرزبان)

هنر اسلامی (ارنست کونل)

دایره المعارف معاصر هنر (روئین پاکباز)

آزمون های آزمایشی کانون فرهنگی آموزش رشته هنر

درک عمومی ریاضی و فیزیک هندسه (۱و۲) (رشته‌ی ریاضی)

فیزیک (۱، ۲ و ۳) (رشته‌ی ریاضی)

ریاضی (۱و ۲) (رشته‌ی ریاضی)

آموزش درک ریاضی و فیزیک- «کتاب سبز» کانون فرهنگی آموزش

تست‌های طبقه‌بندی شده‌ی درک ریاضی و فیزیک «کتاب آبی» (زیر چاپ)

مجموعه کتاب‌های «هفت‌کنکور» کانون فرهنگی آموزش

آزمون های آزمایشی کانون فرهنگی آموزش رشته هنر

ترسیم فنی علم مناظر و مرایا: رشته‌ی گرافیک هنرستان (چاپ ۱۳۹۳ )

ترسیم فنی و نقشه‌کشی: رشته‌ی معماری هنرستان (چاپ ۱۳۹۲ )

آموزش رسم فنی (مجید عسگری) – «کتاب سبز» کانون فرهنگی آموزش

تست‌های طبقه‌بندی‌شده‌ی رسم فنی (حسن نساری) – «کتاب آبی» کانون فرهنگی آموزش

رسم فنی عمومی (احمد متقی‌پور)

مجموعه کتاب‌های «هفت‌کنکور» کانون فرهنگی آموزش

آزمون های آزمایشی کانون فرهنگی آموزش رشته هنر

خلاقیت تصویری و تجسمی کلیه‌ی کتب درسی منبع درک عمومی هنر، به عنوان منبع این درس استفاده می‌شوند.

مبانی هنرهای تجسمی: رشته‌ی گرافیک (چاپ ۱۳۹۳ )

طراحی (۱): رشته‌ی گرافیک (چاپ ۱۳۹۲ )

طراحی (۲): رشته‌ی گرافیک (چاپ ۱۳۹۳ )

مبانی تصویرسازی: گروه تحصیلی هنر (چاپ ۱۳۹۳ )

خط در گرافیک: گروه تحصیلی هنر (چاپ ۱۳۹۳ )

انسان، فضا، طراحی: سال چهارم هنر (چاپ ۱۳۹۴ )

طراحی اندام و لباس: رشته‌های طراحی دوخت و هنر (چاپ ۱۳۹۳ )

حجم‌سازی ۱: رشته‌های نقاشی و هنر (چاپ ۱۳۹۲ )

کارگاه نقاشی: رشته‌های نقاشی و هنر (چاپ ۱۳۹۳)

کارگاه هنر (۱): سال چهارم هنر (چاپ ۱۳۹۴)

کارگاه هنر (۲): سال چهارم هنر (چاپ ۱۳۹۴ )

آموزش خلاقیت تصویری (هیأت مؤلفین) – «کتاب سبز» کانون فرهنگی آموزش

تست‌های طبقه‌بندی شده‌ی خلاقیت تصویری (هیأت مؤلفین) – (بر مبنای منابع جدید معرفی شده‌ی سازمان سنجش) «کتاب آبی» کانون فرهنگی آموزش

تست‌های طبقه‌بندی‌شده‌ی درک عمومی هنر (هیأت مولفین) – «کتاب آبی» کانون فرهنگی آموزش (قابل استفاده برای کلیه‌ی منابع درسی خلاقیت تصویری)

مجموعه کتاب‌های «هفت‌کنکور» کانون فرهنگی آموزش

مبانی هنرهای تجسمی (غلامحسین نامی) / مبادی

سواد بصری (انتشارات سروش)

زبان تصویر (انتشارات سروش) / طراحی ذهنی ( ناصر پلنگی- انتشارات سروش)

طراحی و ارتباط بصری (برونو موناری) / رنگ ایتن

شیوه‌ی طراحی (۱ و ۲) (محسن وزیری) / نشانه‌ها (انتشارات یساولی)

آزمون های آزمایشی کانون فرهنگی آموزش رشته هنر

خلاقیت نمایشی کتاب نمایش (معرفی شده از سوی سازمان سنجش)

هنر و ادب فارسی: سال چهارم هنر (چاپ ۱۳۹۴ )

انسان، فضا، طراحی: سال چهارم هنر (چاپ ۱۳۹۴ )

اصول و مبانی نمایش عروسکی، رشته‌ی نمایش (چاپ ۱۳۹۳)

اصول و مبانی ماسک و گریم، رشته‌ی نمایش (چاپ ۱۳۹۳ )

اصول و مبانی طراحی صحنه، رشته‌ی نمایش (چاپ ۱۳۹۳ )

آشنای با ادبیات کهن ایران و جهان (چاپ ۱۳۹۳)

آموزش خلاقیت نمایشی (ژاله نساری)- «کتاب سبز» کانون

تست‌های طبقه‌بندی شده‌ی خلاقیت نمایشی (هیأت مؤلفین) – «کتاب آبی» کانون فرهنگی آموزش

تاریخ تئاتر جهان (اسکار براکت) ۳ جلد- ترجمه‌ی هوشنگ آزادی‌ور

گزیده‌ی تاریخ تئاتر جهان (جمشید ملک‌پور)

تاریخ سینمای هنری (اولریش گوگور و انوپاتالاس)- ترجمه‌ی هوشنگ طاهری

چگونگی درک فیلم (جیمز موناکو)- ترجمه‌ی مصطفی احمدی لاری

درک فیلم (الن کیسبی‌یر)- ترجمه‌ی بهمن طاهری

شناخت سینما (لوئیس جانتی) / مکتب‌های ادبی (رضا سیدحسینی) / هنر سینما (دیوید بوردول)

مجموعه کتاب‌های «هفت‌کنکور» کانون فرهنگی آموزش

آزمون های آزمایشی کانون فرهنگی آموزش رشته هنر

خلاقیت موسیقی کتاب خلاقیت موسیقی (معرفی شده از سوی سازمان سنجش): سال چهارم هنر (چاپ ۱۳۹۴ )

مبانی نظری و ساختار موسیقی ایرانی: رشته‌ی موسیقی

شناخت سازهای ارکستر سمفونیک ۱ و ۲، رشته‌ی موسیقی

سازشناسی ایرانی، رشته‌ی موسیقی

تئوری جامع موسیقی (کامران همت‌پور – حسن نساری) کانون فرهنگی آموزش

آموزش خلاقیت موسیقی – « کتاب سبز» کانون فرهنگی آموزش _ جدید

تست‌های طبقه‌بندی شده‌ی خلاقیت موسیقی (هیأت مؤلفین) «کتاب آبی» کانون فرهنگی آموزش

تئوری بنیادی موسیقی (پرویز منصوری) / تئوری موسیقی (مصطفی کمال‌پورتراب)

سرگذشت موسیقی ایران (روح الله خالقی) / نظری به موسیقی (روح‌الله خالقی)

تاریخ مختصر موسیقی ایران (تقی بینش) / سازشناسی (پرویز منصوری)

مجموعه کتاب‌های «هفت‌کنکور» کانون فرهنگی آموزش

آزمون های آزمایشی کانون فرهنگی آموزش رشته هنر

خواص مواد شناخت مواد و مصالح: رشته‌ی نقشه‌کشی معماری (چاپ ۱۳۹۲ )

مصالح ساختمانی: رشته‌ی ساختمان (چاپ۱۳۹۲)

آشنایی با صنایع دستی ایران ۱: رشته‌ی صنایع دستی (چاپ ۱۳۹۲)

تکنولوژی چاپ: رشته‌ی چاپ (چاپ ۱۳۹۲)

الیاف نساجی و آزمایشگاه: رشته‌ی صنایع نساجی (چاپ ۱۳۹۲)

فیزیک نساجی و آزمایشگاه: رشته‌ی صنایع نساجی (چاپ ۱۱۳۹۲)

تکنولوژی مواد: رشته‌ی صنایع چوب و کاغذ (چاپ ۱۳۹۲)

متالورژی عمومی شناخت و مواد صنعتی: رشته‌ی صنایع فلزی (چاپ ۱۳۹۲)

عکاسی (۱): رشته‌ی گرافیک (چاپ ۱۳۹۲) / عکاسی (۲): رشته‌ی گرافیک (چاپ ۱۳۹۳)

آموزش خواص مواد- «کتاب سبز» کانون فرهنگی آموزش

تست‌های طبقه‌بندی شده خواص مواد- «کتاب آبی» کانون فرهنگی آموزش

مجموعه کتاب‌های «هفت‌کنکور» کانون فرهنگی آموزش

آزمون های آزمایشی کانون فرهنگی آموزش رشته هنر

 

افزودن یک دیدگاه