روش مطالعه در عید

روش مطالعه در عید

روش مطالعه در عید از نظر راهبردی بسیار پر اهمیت است.

در نوروز کارهای‌تان را اولویت‌بندی کنید

شاید شنیده باشید که وقتی رام‌کنندگان وارد قفس شیر می‌‌شوند با خود چهارپایه‌ای می‌برند؛ اما چرا چهارپایه؟

آن‌ها پایه‌های چهارپایه را به سمت صورت شیر می‌گیرند و شیر مجبور می‌شود که به هر چهار پایه توجه کند.

این گونه او فلج می‌شود؛ زیرا توجهش تقسیم می‌شود و سلطان جنگل تسلیم می‌شود؛ اما ارتباط سلطان جنگل و کنکور چیست؟

کم کم به روزهای پر از نشاط و هیجان نوروز باستانی نزدیک می‌شویم و این شور و نشاط، خود را در قالب خرید و گشت و گذار، مهمانی رفتن و مهمانی دادن، به نمایش می‌گذارد و هر کدام توجه خاصی را می‌طلبد؛ پس هوشیار باشید که تقسیم شدن توجه، شما را فلج نکند. این بدان معنا نیست که نوروز امسال را کاملاً از دست بدهید اما توجه داشته باشید که کارهای‌تان را اولویت‌بندی کنید و به هر کاری متناسب با اهمیتش توجه کنید.

دوران عید که به طور معمول از ۲۵ اسفند شروع و تا ۱۴فروردین ادامه خواهد داشت ، در صورتی که درست از آن استفاده شود ، شامل (حداقل) ۱۲ روز مطالعاتی خواهد بود. در حالی که دانش آموزان در این ۱۲ روز مطالعاتی (که ۷ روز نیز مربوط به استراحت خواهد بود) می توانند ۱۰ ساعت مطالعه کنند که حدود ۱۲۰ ساعت می شود.

یادتان باشد کنکور مسابقه است. ممکن است شما معتقد باشید که با مطالعاتی که در طول سال تحصیلی داشته اید ، بهتر است استراحت کنید ، اما بدانید که بسیاری از رقبای شما در این دوران مطالعه خواهند کرد و به طور قطع اگر شما این کار را نکنید از آنها فاصله خواهید گرفت.

ویدیوهای زیر توضیحات کاملی در نحوه پیشروی و استراتژی مطالعاتی این ایام را از زبان مهندس علی نظیف در اختیارتان می گذارد.

 

روش مطالعه در عید (قسمت اول)

روش مطالعه در عید (قسمت اول) علی نظیف در این قسمت از سری برنامه های آموزشی مشاوره و برنامه ریزی خانه آموزش به تقسیم بندی روز های پایانی سال تا روز های نزدیک به کنکور، به چهار دسته ی متقاوت می پردازند و در ویدیو های بعدی در مورد نحوه ی درس خواندن در هر یک از این چهار بازه ی زمانی توضیح خواهند داد.

 

روش مطالعه در عید( قسمت دوم)

روش مطالعه در عید( قسمت دوم) استاد علی نظیف در قسمت پیشین به تقسیم بندی ۶ ماه پایانی سال در چهار دسته پرداختند. استاد در این قسمت برنامه های ساعتی برای مطالعه کلیه ی دروس را در طی ۱۰۰ روز عرضه می گردانند.

روش مطالعه در عید( قسمت سوم)

روش مطالعه در عید( قسمت سوم) استاد علی نظیف در دو قسمت پیشین به تقسیم بندی زمانی ۱۰۰ روز باقی مانده تا کنکور و میزان ساعت اختصاص یافته به هر درس پرداختند. در این بخش در مورد عللی که دوران عید از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است صحبت می کنند و استراتژی های مطالعاتی این دوران را برای گرفتن بهترین نتیچه در کنکور سراسری دراختیار دانش آموزان قرار می دهند.

افزودن یک دیدگاه