زمان و شرایط ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی ۹۷ – ۹۸

زمان و شرایط ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی 97 – 98

زمان و شرایط ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی ۹۷ – ۹۸

شرایط ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی
شرایط ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره شرایط ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.

مدارس نمونه دولتی معمولا به دلیل کیفیت آموزشی بالا و شهریه پایین تر نسبت به مدارس دیگر، مورد توجه بسیاری از والدین و دانش آموزان بوده است.در این چند سال اخیر تعداد شرکت کنندگان آزمون نمونه دولتی نسبت به ثبت نام تیزهوشان بیشتر بوده است که این امر نشان از استقبال والدین در این آزمون می باشد.در این مقاله قصد داریم برای دانش آموزانی که قصد ثبت نام آزمون نمونه دولتی ۹۷ را دارند مطالبی درمورد  شرایط ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی ششم ابتدایی و شرایط ثبت نام نمونه دولتی نهم به دهم را توضیح دهیم که پیشنهاد می کنیم ما را در این مقاله دنبال کنید.

زمان و شرایط ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی ۹۷ – ۹۸

شرایط ثبت نام آزمون نمونه دولتی ۹۷ – ۹۸

ملاک ثبت نام آزمون نمونه دولتی از بین دانش آموزان پایه های ششم ابتدایی و نهم ابتدایی مجموع کل امتحان نهایی می باشد و بر خلاف مدارس عادی به دلیل امتیازات ویژه ای که در اختیار دانش آموزان قرار می دهد شرایطی برای ثبت نام داوطلبان در آزمون نمونه دولتی قرار می دهد. از جمله شرایط ثبت نام دانش آموزان در آزمون نمونه دولتی به شرح زیر می باشد :

 1. داشتن تابعیت ایرانی ( البته دانش آموزان غیر ایرانی هم می توانند تحت شرایط خاص در آزمون ثبت نام و شرکت کنند)
 2. اشتغال به تحصیل در پایه ششم ابتدایی و پایه نهم ابتدایی
 3. کسب مقیاس خیلی خوب در تمام دروس و یا مقیاس خوب در یک درس و خیلی خوب در سایر دروس نوبت اول برای دانش آموزان ورود به پایه هفتم مدارس نمونه دولتی
 4. کسب حداقل معدل ۱۷ در پایه نهم برای دانش آموزان ورود به پایه دهم مدارس نمونه دولتی

زمان و نحوه ثبت نام آزمون نمونه دولتی ۹۷ – ۹۸

یکی از مزایای خوب در ثبت نام آزمون نمونه دولتی ۹۷ – ۹۸ این می باشد که زمینه بسیار مناسبی برای تربیت دانش آموزان جامعه فراهم می کند. دانش آموزان در پایه ششم به هفتم و نهم به دهم باید براساس زمان بندی سازمان استعداد درخشان کشور نسبت به ثبت نام خود اقدام کنند. زمان ثبت نام آزمون نمونه دولتی از ۲۸ فروردین ۹۷ آغاز و تا ۵ اردیبهشت ۹۷ادامه می یابد. داوطلبان باید توجه داشته باشید که ثبت نام نمونه دولتی به صورت کاملا اینترنتی انجام می شود و دانش آموزان می توانند با مراجعه به سایت سمپاد ثبت نام خود را انجام دهند. داوطلبان عزیز قبل از هر گونه اقدامی برای ثبت نام باید  دفترچه ثبت نام آزمون نمونه دولتی ۹۸ – ۹۷ را تهیه کنند تا بتوانند به درستی ثبت نام خود را انجام دهند . البته یک فرصت مجدد برای جاماندگان از ثبت نام داده می شود . می توانید با عضویت در کانال تلگرام ایران مشاوره از زمان ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی ششم ۹۷ – ۹۸ ،  ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی نهم ۹۷ – ۹۸ آگاهی یابید.

زمان توزیع کارت آزمون مدارس نمونه دولتی ۹۷ – ۹۸

یکی از دغدغه های والدین و دانش آموزان زمان دریافت  کارت ورود به جلسه آزمون نمونه دولتی ۹۸ – ۹۷  است. به اطلاع دانش آموزان و والدین عزیز باید برسانیم که معمولا کارت آزمون یک هفته قبل از زمان برگزاری آزمون نمونه دولتی توزیع می شود. کارت آزمون نمونه دولتی ۹۸ – ۹۷  توسط آموزش و پرورش هر استان صادر می شود. دانش آموزان برای دریافت کارت ورود به جلسه خود باید به سایت مربوطه کرده و با استفاده از شماره شناسنامه و کد رهگیری خود کارت خود را دریافت کنند.کارت ورود به جلسه نمونه دولتی شامل مشخصات و شماره داوطلبی می باشد که پس از دریافت آن باید مشخصات موجود در کارت آزمون را با مشخصات هویتی خود تطبیق بدهند تا اشتباهی نداشته باشد. همراه داشتن کارت ورود به جلسه آزمون نمونه دولتی در جلسه آزمون الزامی می باشد. در صورت تمایل برای اطلاعات بیشتر در زمینه  ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان نهم ۹۸ – ۹۷ ،  ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان ششم ابتدایی ۹۷ – ۹۸ بر روی لینک مورد نظر کلیک کنید.

منابع آزمون مدارس نمونه دولتی ۹۷ – ۹۸

دانش آموزان نیز برای شرکت در آزمون ورودی تیزهوشان نیازمند راهنمایی در خصوص برنامه ریزی درسی هستند. چگونه در آزمون تیزهوشان قبول شویم سوال بسیار رایج در بین دانش آموزان آزمون تیزهوشان می باشد قبول شدن در این آزمون بدون برنامه ریزی قبلی امکان پذیر نمی باشد. سوالات آزمون نمونه دولتی ششم به هفتم و نهم به دهم تماما از کتاب های درسی طرح می شود. سوالات به صورت تستی و چهارگزینه ای می باشد. دانش آموزان دقت داشته باشید که به ازای هر پاسخ صحیح ۳ امتیاز مثبت و به ازای هر پاسخ غلط یک امتیاز منفی برای داوطلب در نظر گرفته می شود،اگر از پاسخ های خود مطمئن نیستید هیچکدام از گزینه ها را علامت نزنید.

منابع آزمون نمونه دولتی پایه ششم ابتدایی 

 • آموزش قرآن و هدیه های آسمانی – ۱۰ سوال – ضریب ۲
 •  فارسی – ۲۰ سوال – ضریب ۲
 • مطالعات اجتماعی – ۱۰ سوال – ضریب ۱
 • علوم تجربی – ۲۰ سوال – ضریب ۲
 •  ریاضی – ۲۰ سوال – ضریب ۳

منابع آزمون نمونه دولتی پایه نهم ابتدایی 

 • پیام‌های آسمان – ۱۰ سوال – ضریب ۲
 • مطالعات اجتماعی – ۱۰ سوال – ضریب ۱
 • علوم تجربی – ۲۰ سوال – ضریب ۲
 • ریاضی – ۲۰ سوال – ضریب ۲
 • فارسی – ۱۰ سوال – ضریب ۲
 • حرفه و فن – ۵ سوال – ضریب ۱
 • عربی – ۸ سوال – ضریب ۱
 • زبان انگلیسی – ۷ سوال – ضریب ۱

زمان اعلام نتایج آزمون نمونه دولتی ۹۷ – ۹۸

پس از برگزاری آزمون نمونه دولتی کلیه دانش آموزان و والدین منتظر نتایج و قبولی در آزمون نمونه دولتی می باشند که بسیار لحظات پر استرسی برای تمامی دانش آموزان می باشد. معمولا زمان نتایج آزمون نمونه دولتی یک ماه پس از زمان برگزاری آزمون می باشد. نتایج آزمون نمونه دولتی به صورت استانی از طریق سازمان آموزش و پرورش اعلام می شود. داوطلبان عزیز توجه داشته باشید که نتایج آزمون نمونه دولتی به صورت اینترنتی می باشد و دانش آموزانی که موفق به کسب نمره قبولی در آزمون شده اند باید در مدت زمان معین با همراه داشتن مدارک مورد نیاز جهت ثبت نام حضوری در مدرسه پذیرفته شده اقدام نمایند. همچنین در صورت عدم مراجعه حضوری دانش آموزان به مدرسه پذیرفته شده جهت ثبت نام در زمان مقرر، انصراف از تحصیل برای دانش آموز منظور خواهد شد. برای آگاهی از زمان اعلام نتایج آزمون نمونه دولتی ششم ابتدایی ۹۸ – ۹۷ ،  اعلام نتایج آزمون نمونه دولتی ششم ابتدایی ۹۸ – ۹۷ با ما در تماس باشید.

 

برای انتخاب یک مدرسه خوب با علی نظیف در ارتباط باشید…
آدرس ایمیل برای ارتباط مستقیم
Mr.nazif@gmail.com

افزودن یک دیدگاه