فکر کردن با صدای بلند نتیجه بهتری دارد

فکر کردن با صدای بلند نتیجه بهتری دارد

دانشمندان می گویند که با صدای بلند فکر کردن بهترین راه انجام کارهای سخت است و می‌تواند برای ما در انجام امور پیچیده کمک باشد.

 «آیا تابحال برای فکر کردن مکث کرده‌اید و بعد یادتان برود که دوباره شروع کنید؟»

«دنیایی که درست کرده‌ایم محصولی از افکار ما هستند؛ بدون تغییر افکارمان نمی‌توانیم دنیا را تغییر دهیم.» — آلبرت انیشتین

دانشمندان ادعا می‌کنند که با صدای بلند فکر کردن بهترین راه برای انجام کارهای سخت است و می‌تواند به ما در انجام امور پیچیده کمک کند.

به گزارش نگرش سوم به نقل از ایسنا،  درگذشته صحبت کردن با خود یکی از علائم جنون بود اما اکنون دانشمندان ادعا می‌کنند با صدای بلند فکر کردن بهترین راه برای انجام کارهاست و می‌تواند به افراد در انجام و حل مسائل پیچیده کمک کند.

نتایج تحقیقات دانشمندان نشان داد هنگامیکه افراد با صدای بلند فکر می‌کنند توانایی آنها در حل کردن  مسائل بیشتر می‌شود و میزان اشتباهات آنها ۷۸ درصد کاهش میابد.

یکی از محققان “دانشگاه ناتینگهام ترنت” (Nottingham Trent University) از ۳۵ نفر خواست که یک بازی کارتی پیچیده ای را که شامل الگوهای پراکندگی در توالی اعداد، رنگ‌ها و شکل‌ها بود، انجام دهند. این بسته حاوی ۴۸ کارت بود.

افراد هنگامی که در سکوت بازی را انجام می‌دادند، ۴۵ مرتبه در بازی اشتباه کردند، اما همان افراد هنگامیکه همان بازی را هنگام فکر کردن با صدای بلند انجام دادند، میزان خطاهایشان به ۱۰ مرتبه رسید.

“کریستوفر آتکین” (Christopher Atkin)،  نویسنده ارشد این مطالعه است که نتایج مطالعات خود را در کنفرانس سالانه “انجمن روانشناسی بریتانیا” (British Psychological Society) ارائه کرده است.

آتکین گفت: هنگامی که افراد افکار خود را متمرکز می‌کنند، افکار رقابتی وجود دارند که سعی در شکستن آن تمرکز دارند، اما با صدای بلند فکر کردن و گفتن کلمات توجه شما را جلب می‌کند تا بیشتر از قبل تمرکز کنید.

آتکین در کنفرانس افزود: این رویکرد ممکن است برای انجام جداولی مانند سودوکو یا جدول کلمات متقاطع یا برای ساخت مبلمان مفید باشد.

۱. شما همانی هستید که فکر می‌کنید.
«همان که فکر می‌کنید می‌شوید.» — بروس‌ لی

۲. فکر کردن جا و مکان دارد.
«برای فکر کردن وقت بگذارید؛ اما وقتی نوبت عمل کردن می‌رسد، دست از فکر کردن بردارید و وارد عمل شوید.» — ناپلئون بناپارت

۳. ذهنتان می‌تواند به یک زندان تبدیل شود.
«آدمها زندانی سرنوشت نیستند، زندانی افکار خودشان هستند.» — فرانکلین دی رزولت

«هیچ چیز خوب یا بد نیست، فکر شما آن را خوب یا بد می‌کند.» — ویلیام شکسپیر

«افراد دوست‌داشتنی در دنیایی دوست‌داشتنی زندگی می‌کنند. افراد متخاصم در دنیایی متخاصم زندگی می‌کنند. دنیای شما همان است که هستید.» —  وین دایر

فکر کردن همیشه آنطور که باید باشد نیست.
چیزی که درمورد خودتان و جهان باور دارید همان چیزی است که می‌بینید و پیدا می‌کنید. اما یک مشکل بزرگ وجود دارد: وقتی در سلول زندان خودتان هستید نمی‌توانید آن را ببینید. فکر می‌کنید که باورهایتان و چیزی که می‌بینید واقعیت است اما این فقط یک نگرش است.

۴. ما مخلوقاتی احساسی هستیم.
«آدمها به اشتباه تصور می‌کنند که فکر کردنشان در سرشان اتفاق می‌افتد؛ این کار در واقع در قلب صورت می‌گیرد که اول کار نتیجه را به شما دیکته می‌کند و بعد به سر فرمان می‌دهد که منطق لازم برای دفاع از آن را فراهم کند.» — آنتونی دو مِلو

«در برخورد با آدمها یادتان باشد با مخلوقات منطقی روبه‌رو نیستید، بلکه با مخلوقاتی احساسی روبرو‌اید.» — دیل کارنگ

۵. به خودتان فکر کنید.
«به خودتان فکر کنید و بگذارید دیگران هم از امتیاز اینکار بهره‌مند باشند.» — ولتر

۶. نگران اینکه دیگران درموردتان چه فکر می‌کنند نباشید.
«در ۲۰ سالگی نگران این نیستیم که دنیا درموردمان چه فکر می‌کند. در ۳۰ سالگی نگران این می‌شویم که درموردمان چه فکر می‌کند. در ۴۰ سالگی می‌فهمیم که دنیا اصلاً به ما فکر نمی‌کرد.» — ناشناس

۷. وقتی فکر می‌کنید، به طریقی سازنده فکر کنید.
«افراد متفکر به این دلیل مشکلات را به طور موثری حل می‌کنند که وقتشان را چه می‌شدهای عبث تلف نمی‌کنند.» — نورمن وینسنت پیل

۸. فکر نکنید. فقط در زمان حال باشید.
«عمیقاً بفهمید که زمان حال همه چیزی است که دارید. اکنون باید تمرکز اصلی زندگی‌تان باشد.» — اکهارت تولی

«بردگی واقعی رهایی از منفی‌گرایی است و از اینها مهمتر از گذشته و آینده بعنوان یک نیاز روانی.» — اکهارت تولی

فکر کردن با صدای بلند نتیجه بهتری دارد

افزودن یک دیدگاه