آذر طلایی کنکوری ها

آذر طلایی کنکوری ها : اشتباه گفتم؟ دوران طلایی عیده؟ چرا فکر می کنید علم پزشکی و دنیای دیجیتال باید هر روز پیشرفت کنه و شما می تونید روی متدهای پوسیده کنکوری های  دهه ۸۰ نتیجه بگیرید؟

وقتی در گوگل سرچ می کنیم شاهد متدهای کپی شده و مقالات تکراری هستیم و استراتژی مطالعاتی های ایام مختلف سال مبحث غریبی در دنیای استراتژیک و کاملا ساده کنکور محسوب می شود…

تا اینجا تلاش کردیم ذهن خلاق و مدیریتی شما را فعال کنیم و به کار بگیریم و هم چنان دست در دست ما بیایید در همان جاده ادامه دهیم.

امروز تقویم را ورق بزنیم تا منشا اثر باشیم

صورت مساله: من کنکوری هستم. حالا چکار کنم؟
راهنمایی کلیدی: در آذر ماه هستم
داده های میدانی :
امتحانات نیم ترم را سپری کردم (علت: آمادگی برای امتحانات نیمسال اول).
تدریس مباحث نیمسال اول در مدرسه همچنان ادامه دارد(علت: تکمیل مباحث نیمسال اول سال دوازدهم و احتمالا مباحث وابسته از پایه)
آزمون های سراسری مانند گزینه دو، سنجش، قلمچی یا … می دهم.
به زودی امتحانات ترم فرا می رسند(سنجش نهایی، عیارسنجی و تعیین سطح دانش آموزان)

 

حالا بریم سراغ پاسخ مساله : تعادل، شرط موفقیت است. تفاوت یک فرد موفق و یک داوطلب ناموفق در توانایی حفظ تعادل بین امور مختلف است. یک باور اشتباه رایج بین داوطلبان کنکور، تصور موفقیت مشروط به مطالعه تستی است! حالا این مطالعه تستی به چه معناست؟!
مطالعه تستی: یک تعریف نسبتا خرافی در اکثر موارد که در تصور عام به معنای تندتر خواندن، تندتر به پاسخ رسیدن، راهکارهای از پیش تعیین شده یا حفظ استثنائات بسیار است! که در نظر من یادگیری نگاه مدیریتی یا خلاقانه به مباحث در حین مطالعه را می توان مطالعه تستی دانست.

با این تعاریف و اوضاع بهتره بریم سر اصل مطلب! همه اطلاعات جسته و گریخته گذشته را دور بریزید و با چند دقیقه تمرکز جواب سوالتان را توشه مسیر کنید.

من یک کنکوری حرفه ای هستم(تفاوتی ندارد که دانش آموز باشم یا فارغ التحصیل). من می دانم که منبع طرح سوالات صرفا کتاب درسی است. من می دانم که صرفا با مطالعه کتاب درسی نمی توانم به سطح علمی مطلوب برسم. من می دانم که با زدن تست های کنکور سراسری سنوات گذشته هم نمی توانم به درصد بالایی برسم با اینکه می دانم مهمترین منبع تستی من، همان تست ها هستند و در اولویت در آن ها  به تسط کامل می رسم(تصور کنید می خواهید مبحث تابع را صد بزنید. اگر در کنکورهای گذشته هر سال ۴ تست تابع هم مطرح شده باشد در ۵ سال گذشته در کل با ۴۰ تست مواجه هستیم. زدن ۴۰ تست برای صد زدن تابع کافیست؟!)

مهمترین چیزی که می دانم این است که پاسخ به یک سوال تشریحی معمولا سخت تر از پاسخ به یک تست از همان مبحث است، زیرا نوشتن راه حل ها و یا توضیحات یک مبحث، مستلزم کسب یک دانش عمیق در آن مبحث است. دانش آموزان عزیز و فارغ التحصیلان محق، در این ایام نیز باید همانند هم عمل کنند.

هدف: شروع به جمعبندی نیمسال اول سال دوازدهم و مباحث مرتبط پایه
روش: مطالعه متن، مثال ها، شکل ها، نمودارها و تمارین کتاب درسی در مباحث مرتبط از پایه تا کنکور و امتحان گرفتن از خود به صورت تشریحی برای تعمیق اطلاعات و افزایش سرعت تحلیل در تست زنی.

به همین سادگی دانش آموزان برای امتحانات نیمسال اول(بسیار مهم) آماده می شوند و فارغ التحصیلان موفق به رفع اشکال در تمام مباحث مطالعه شده می کنند. چه جالب، ظاهرا هر آزمون سراسری که می دهید هم با مباحثی که گفتم کاملا منطبق هست! موفقیت یک حق است، شاید برای شما هم اتفاق بیفتد!

 

آذر طلایی کنکوری ها

نویسنده علی نظیف

راه ارتباط مستقیم با مهندس علی نظیف : Mr.nazif@gmail.com

 

افزودن یک دیدگاه